הנוער במושבות

מחלקת הנוער הינה חלק ממחלקת חינוך וקהילה במועצה ועובדיה יושבים במועצה ומהווים חלק ממערך העובדים שלה. המחלקה שמה לה למטרה עליונה לדאוג לכל נער ונערה, תושבי המושבות, בשלושה תחומים מרכזיים:
 
1. התחום הלימודי: לוודא כי כל נער ונערה נמצאים במוסד הלימודי המתאים להם ולסייע ככל הניתן לתלמידים המתקשים במקצועות השונים, וכן לתת אפשרויות לפעילות במסגרת המעורבות החברתית.
 
2. התחום החברתי: ללוות ולשלב בקהילה את תנועות הנוער: צופים בגבעת עדה ובבנימינה, וכן בני עקיבא והנוער העובד והלומד בבנימינה ולהוקיר פעילותם המבורכת, ולהרחיב ככל הניתן את פעילויות הפנאי של בני הנוער באמצעות התנדבויות, אירועים וטיולים.
 
3. התחום הרגשי: לוודא כי כל נער ונערה מקבלים מענה מהיר ומתאים לכל מצוקה רגשית המתעוררת בהם, מהמצוקה הקטנה ביותר ועד למצוקות קשות.
 
במסגרת חוק הנוער (2011) מחוייבת כל רשות מקומית במועצת נוער המורכבת מנציגים נבחרים של בני הנוער. יחידת הנוער מחוייבת ע"פ נהלי משרד החינוך ללוות את מועצת הנוער ולסייע לה ככל הניתן בהגשמת חלומותיהם ופתרון בעיותיהם של בני הנוער ביישוב
מחלקת הנוער במועצה בולטת בקשר הקרוב שלה עם בני הנוער, ובפעילויות הרבות למענם: בשנים האחרונות יזמה המחלקה פעילויות רבות ומגוונות כגון סדנאות איפור, קט-רגל, קורס רישיון על טרקטור, פרוייקט מיל"ה, הופעות סטנדאפ, מסיבת אוזניות, טיולי קייאקים ועוד. פרוייקט הדגל בשנת 2014 היה "שיפור פני המושבות", פרוייקט בו השתתפו למעלה מ-100 בני נוער אשר צבעו וציירו על ארונות חשמל ותחנות אוטובוס ברחבי המושבות.
 
בשנת 2015, עקב הגדלת התקציב, גדל היקף הפעילות: יותר טיולים, יותר מסיבות ויותר הופעות וכן סדנאות בתחומים הבאים: אילוף כלבים, שחייה, סאונד, תנועה (בנות), קולנוע, קט-רגל, קרב מגע והקמת קבוצת תיאטרון נוער ייצוגית אשר תרוץ בשנים הקרובות יחד ותופיע באירועים קהילתיים. כמו כן בחרה יחידת הנוער, במסגרת פרוייקט "נוער בוחר ערך כדרך" של משרד החינוך, להתמקד בתחום החינוך המיני. בעקבות כך, הוכשרו צוות מחלקת הנוער, יועצות תיכון אורט והמרכזים הצעירים של תנועות הנוער בתחום, וקודם שת"פ עם תיכון אורט המרחיב את הכשרת הסגל ותלמידים.
 
יחידת הנוער מאמינה כי שת"פ עם בתי הספר ועם ההורים הינו חלק בלתי נפרד ממעגל החינוך ועל כן מתקיימות סדרת הרצאות משותפת לאורט בנימינה ומחלקת חינוך ובהן הרצאות מקצועיות להכשרת הורים בתחומים שונים. מנהל יחידת הנוער ומנהל קידום נוער זמינים תמיד לשאלות בני הנוער וההורים.