רשימת קיצורי מקלדת

תכנית המתאר

תושבי בנימינה-גבעת עדה היקרים,

במהלך החודשים האחרונים אנחנו מצויים במאבק ממשי על עתיד ה"בית" שלנו. בשבע השנים האחרונות עמלו אנשי המקצוע של המועצה יחד עם שותפים רבים על הכנת תכנית מתאר מקצועית, שקולה, יסודית שתאפשר לכולנו לחיות במושבות הנפלאות שלנו כאשר הפיתוח מתבצע באופן מידתי שלא פוגע באיכות ואורח החיים.
 
התוכנית שהכנו זכתה לשבחים רבים ואושרה בכל הדרגים לרבות הוועדה המחוזית חיפה שהיא בסמכותה, אך כשהגיעה אל הוועדה הארצית לתכנון עקרוני (הולנת"ע) החליטו שם בהינף יד לבטל עבודה משותפת של שבע שנים ולכפות על המושבות שלנו תכנית מתאר לא מותאמת שמאיימת להחריב את מה שאנו מכירים כיום ומי החליט? לא הציבור או נבחריו אלא פקידי מדינה.
 
מועצת בנימינה-גבעת עדה הגישה כמובן עתירה משפטית כנגד התוכנית ולמרות שזו טרם נדונה התבשרנו כי התוכנית שהולנת"ע שינתה כבר הופקדה בהחלטה חד-צדדית. בעקבות כך הגיש בהנחייתי היועץ המשפטי של המועצה בקשה לצו מניעה מיידי שיאסור על המשך תהליך הפקדת התכנית עד לדיון בעתירה שהגשנו, אשר נקבע לחודש נובמבר.
 
על פי תכנית המתאר שאושרה להפקדה בוועדה המחוזית, נקבע כי שטחים עתידיים במושבה ייבנו בצפיפות ממוצעת של 6 יחידות דיור לדונם והציפוף יעלה בהדרגה עד ל-10 יחידות בסמיכות לרכבת. לאורך כל הדרך הודענו כי גם אנחנו מחויבים לשתף פעולה עם משימות הדיור הארציות לטובת הצעירים שלנו, אך מבלי לחרוג ממדיניות השמירה על מאפייניה המיוחדים של בנימינה-גבעת עדה. לעומת זאת, הולנת"ע החליטה באופן דורסני כי ייבנו לא פחות מ 15 יח"ד לדונם בכל השטחים החדשים במושבה. זה בפירוש לא אופי היישוב שלנו.
 
לצערי הולנת"ע מתערבת בגסות ומייצרת תכניות שלא תואמות את המציאות. בנוסף ישנו צמצום משמעותי של אזור התעסוקה המתוכנן, צמצום אשר עלול להביא למעשה את המושבה לקריסה כלכלית. ואם לא די בכך, הועדה מחקה תוכנית לתיירות חקלאית בסמוך לבורג'.
 
נמשיך ונלחם בגזרה בכל דרך אפשרית העומדת לרשותנו, עתירות משפטיות, פגישות עם גורמי מפתח, מאבק תקשורתי ועוד. בחודש נובמבר מתוכננים שני דיונים חשובים בבית המשפט, האחד על צו המניעה והשני על העתירה נגד ההחלטה.
 
אתם מוזמנים לעקוב אחרי המאבק באתר האינטרנט של המועצה, בפייסבוק ובערוצים השונים.
 
אני כמובן אמשיך ואעדכן.
יחד נשמור על הבית!
 
שלכם ולמענכם,
איתי ויסברג, ראש המועצה

מאבק על תכנית המתאר

קראו עוד

מידע נוסף תכנית מתאר

קראו עוד