טיפול בחתולי רחוב

כללים להאכלה נכונה של חתולי רחוב וחצר

רקע כללי
האכלת חתולי רחוב הינה מחויבות אישית אשר אנשים רבים לוקחים על עצמם מתוך אהבתם לחיות ולאיכות הסביבה בה הם חיים. יחד עם זאת, יש מספר כללים אשר הקפדה עליהם תבטיח כי האכלת החתולים לא תיצור מפגע תברואתי, לא תהווה מטרד, ולא תעורר התנגדויות בקרב השכנים והרשויות.
 
להלן מספר כללים להאכלה נכונה אשר עליהם יש להקפיד:
1. יש להאכיל את החתולים במקום צדדי, בין שיחים, בפינה מרוחקת, מאחורי קיר וכדומה. אם מספר החתולים גדול, עדיף לארגן מספר פינות על מנת למנוע מהומה מיותרת.
2. חשוב להימנע מהאכלה בשטחים ציבוריים הומים כגון: פתחי בתי המגורים, חדרי מדרגות, חניונים תת- קרקעיים, חניה משותפת, מדרכות ושבילי מעבר.
3. יש להאכיל את החתולים בשעות המוקדמות של הבוקר או בשעות החשיכה. זאת כדי להימנע מהאכלה בשעות בהן יש תנועה ערה של התושבים ומהפרעה חתולים ולציבור.
4. יש להאכיל במזון יבש לחתולים בלבד אשר אינו מושך נמלים, ג'וקים ומכרסמים מזיקים אחרים.
5. לכל חתול יש לשים את המנה האישית שלו. אוכל יבש ברמה טובה יאכל על ידי החתולים במהרה מבלי להשאיר עקבות.
6. יש להקפיד כי לא יישארו שאריות מזון לאחר גמר ההאכלה. יש לתת כחצי שעה להאכלה, ולאחר מכן לאסוף את שאריות האוכל ולהשאיר את המקום נקי ומסודר.
7. אין להשאיר כלי אוכל במקום בולט בשטח לאחר ההאכלה. ואל תשאיר כלים חד פעמיים לעוף ברוח.
8. יש לדאוג לכלי עם מים טריים שיעמוד במקום מוצנע במהלך היום כולו.
9. לחתולים מבוגרים או אלה שסובלים מקושי בלעיסת האוכל היבש בשל בעיות בשיניים, רצוי להרטיב את האוכל היבש במים כך שיהיה רך וקל ללעיסה ועיכול.
10. האכלה במזון משימורי בשר ודגים בצורותיהם השונות אינו מומלץ בכלל (הוא נוטה להידבק לחתולים בשיניים ולגרום לרקב ובעיות קשות בחניכיים) . במידה ונותנים מזון כזה, חייבים להקפיד מאד כי המקום יישאר נקי משאריות וריחות מיד בתום ההאכלה.
לידיעתכם, הרעלת חתולי רחוב, התעללות או התאכזרות הינה עבירה על חוק צער בעלי חיים (הגנה על בעלי חיים) התשנ"ד 1994 ודינה מאסר.
 
ד"ר ריאד בדראן מנכ"ל האיגוד